АКРІЛ - Синтетична тканина, на вигляд дуже схожа з вовною. Речі з неї дуже теплі, м'які та захищені від молі. Акрил не втрачає форму, тому його часто використовують у поєднанні з іншими волокнами, щоб отримати гарні та формостійкі вироби. Акрилові волокна добре фарбуються, тому речі з нього виглядають яскравими та довго не вицвітають. До недоліків акрилової тканини можна віднести низьку гігроскопічність та утворення катишків. Вироби з акрилу не вимагають особливого догляду, їх можна прати і ручним, і машинним способом.

   

АТЛАС – шовкова або напівшовкова тканина атласного переплетення з глянсовою лицьовою поверхнею. Атласне переплетення, як припускають багато фахівців, було спочатку досягненням китайських ткачів, які працювали з шовком. Незвичайна тонкість шовкових ниток робила майже невидимими місця перетину качка з ниткою основи. Атлас використовують для виготовлення одягу, хусток, краваток, завіс, оббивки меблів, оздоблень. Вироби з атласу можна прати за нормальної температури 30 градусів вручну м'яким пральним порошком. Атлас не можна терти, вичавлювати та викручувати. Після прання виріб з атласу необхідно прополоскати в холодній воді, додавши трохи оцту, щоб повернути яскравість кольору. Гладити злегка вологим при температурі 150 градусів, використовуючи положення терморегулятора на прасці - "шовк" з вивороту.

   

БАЙКА - (гол. baai, від старофранц. baie - вовняна матерія), 1) м'яка, пухка бавовняна тканина з густим двостороннім начесаним ворсом. Випускається гладкофарбована або з нескладним малюнком. Використовується для пошиття білизни, жіночого та дитячого одягу, спорткостюмів і т. п. 2) Щільна, важка, грубосуконна тканина з начесаним ворсом на лицьовій стороні. Застосовується для пошиття жіночих та дитячих демісезонних пальт.

   
Оксамит - тканина з щільним вертикальним коротким (1-2 мм) ворсом на лицьовій стороні, утвореним додатковою основою з натурального шовку або хімічного волокна. Ґрунтові нитки основи або качка зазвичай бавовняні, рідше — із пряденого шовку. Основний оксамит із високим ворсом називається плюшем. Виробляється також качаний оксамит, званий напівоксамитом, плісом або вельветом. Оксамит випускається різноманітних кольорів. Застосовується для виготовлення суконь, дитячих костюмів, оздоблення та декоративних цілей.

   

БАТИСТ - тонка, напівпрозора лляна або бавовняна тканина полотняного переплетення, що виробляється з крученої пряжі високих номерів (найтоншої). Батист випускається вибіленим, мерсеризованим (див. Мерсеризація), гладкофарбованим і набивним. Товщина качка та основи у цій тканині має бути однаковою при використанні будь-якої сировини. Цим досягається дуже висока щільність тканини у поєднанні з легкістю та прозорістю.

   

БЕЗПЕЧ - товста бавовняна тканина полотняного переплетення, вибілена, гладкофарбована або набивна. В даний час використовується в основному як тканина для постільної білизни.

   

ВЕЛСОФТ - це м'яка ворсова тканина для найніжніших речей. Для її виготовлення використовується тонка поліестерова нитка, що дозволяє виготовити тканину дуже міцну, з довгим ворсом, але при цьому дуже легку. З велсофту виготовляється теплий, легкий, і при цьому дуже ошатний одяг для малюків - шапочки, комбінезони, халатики та ін.

   

ВЕЛЬВЕТ - щільна ворсова тканина з бавовняним ворсом (уточним), що виробляється з порівняно тонкої пряжі. Найкращим сортом вельвету є вельвет-корд, що має на лицьовій стороні вздовж основи ворсові рубчики. Зазвичай вельвет випускається однотонним чи набивним із малюнком як клітин, смужок тощо. З вельвету шиють костюми, зимові сукні, куртки та ін; іноді вельвет замінює вовняну тканину.

   

ВЕЛЮР (оксамит) — трикотажне полотно з бархатистою поверхнею, з натуральної бавовни в поєднанні з віскозою для надання блиску, з низьким, дуже густим і м'яким ворсом. Використовується переважно для пошиття дитячих комбінезонів, напівкомбінезонів, дитячих кофт, водолазок, дитячих шапочок. - це полотно з низьким, дуже густим та м'яким ворсом. Це дуже ніжний, м'який натуральний матеріал. Вашому малюку буде затишно та тепло в одязі з велюру. Склад - 100% бавовна, бавовна з поліестером та лайкрою. При цьому трикотажний нижній шар, що контактує з тілом дитини, залишається з чистої бавовни. Велюр вимагає дбайливого догляду. Його не можна відбілювати та чистити сильними хімікатами. Рекомендується ручне прання при температурі не вище 30°С та прасування з виворітного боку.

   

ВОЙЛОК - Дуже щільний і міцний матеріал, що виготовляється з натуральних або синтетичних волокон. Натуральна повсть виготовляється з валяної вовни, найчастіше з овечої. Повсть має низьку теплопровідність, але при цьому добре пропускає повітря.

   

ГІПЮР - являє собою яскраве ошатне мереживне полотно, призначене для створення та оздоблення святкового одягу. Нерідко стрейч-гіпюр зустрічається у театральному вбранні та костюмах спортсменів. Вироби з гіпюру стирають вручну або в пральній машині за температури 30 - 40 градусів за допомогою м'яких миючих засобів. Виріб не вичавлювати в центрифузі. Прасувати зволожувачем при температурі 150 градусів, використовуючи положення терморегулятора на прасці - "шовк".

   

ДЖИНС - Основна частина всієї джинсової тканини - бавовняне волокно, в даний час, з додаванням різних матеріалів (лайкра, еластан і т.д.), що надають еластичність та м'якість джинсовим виробам. Виділяють три основні, найпоширеніші види тканини:

   

Denim – груба, але водночас і досить дорога джинсова тканина, з якої шиють джинси всіх типів, включаючи найдорожчі. Основу Denim фарбують у колір індиго (темно-синій), ворс відбілюють. Після прання основа тканини стає трохи м'якшою і світлішою, тоді як ворс залишається незмінним.

   

Jean – це бавовняна тканина, трохи м'якша і дешевша за Denim, з переплетеннями нитки по діагоналі. Така тканина забарвлюється в один колір і призначена для пошиття не дуже дорогих виробів, не найвищої якості.

   

Jeans – є загальноприйнятим скороченням «pairofjeans», що в перекладі з американського означає «джинсова пара», а це, у свою чергу, розуміється як «штани з тканини Denim» звичного класичного крою. Класичний крій Джинс є брюками з п'ятьма кишенями (2 з них ззаду), кишені надійно прикріплюються на заклепки, шви обробляються подвійним рядком.

   

ДРАП - чистововняна тканина, що піддається сильному валку, яка повністю закриває малюнок переплетення. Лицьова сторона виробляється з більш високоякісної пряжі, ніж виворітна. Залежно від якості сировини, структури та обробки драпи можуть бути одно- та дволицевими (оздоблення тільки лицьової або лицьової та виворітної сторін), одноколірними та багатобарвними, ворсованими та неворсованими. Ворсові драпи мають ворс, згладжений у певному напрямку. Застосовуються для виготовлення чоловічих та жіночих зимових та демісезонних пальт.

   

ІНТЕРЛОК - це трикотажне полотно з бавовни зі структурою в гумку, гладке з обох боків. Полотно відрізняється значною пружністю, хорошими теплозахисними властивостями, малою розпускністю та розтяжністю, має високу міцність. Інтерлок дуже м'який на дотик, теплий та комфортний. Інтерлок використовується для виробництва трикотажу білизни і верхніх виробів як дитячого, так і дорослого одягу. Одяг з інтерлоку дуже приємний до тіла. Так як це натуральний матеріал, він пропускає повітря та дозволяє шкірі дихати. З інтерлоку виходять чудові повзунки, кофточки, чепчики, шапочки, піжами, футболки та інший дитячий одяг, у якому навіть під час сну відчувається природна шовковистість волокон тканини. Інтерлок абсолютно нешкідливий і підходить для дітей із чутливою шкірою. В одязі з інтерлоку замерзнути не так просто, адже матеріал має підвищену теплоізоляцію, а отже, в будь-яку погоду зберігає тіло дитини в теплі та комфорті. Крім того, зручність полягає ще й у тому, що одяг практично не розтягується та не розпускається, а це сприятливо позначається на термін її служби. З речами з такого «дбайливого» матеріалу дитина не захоче розлучатися, та й не доведеться, якщо Ви ретельно доглядатимете їх. Інтерлок досить чутливий до процесу прання, тому вибирайте делікатні режими або ручне прання, так ви скоротите механічну дію на вироби та попередьте появу затяжок та катишків. Температура має бути не більше 40 градусів, інакше білі речі з часом посіріють, а кольорові втратить колишні живі фарби. Порошок з відбілювачами хлору - ворог будь-яких речей, у тому числі і одягу з інтерлоку. Віджимати одяг слід у пральній машині – це найбільш щадний спосіб.

   

КАПІТОН – натуральне, утеплене, тришарове трикотажне полотно з ефектом стібки у вигляді ромба або квадрата. Це щільний, об'ємний та м'який на дотик трикотаж. Капітон тепліший, ніж футер. Ізкапітона виробляють дитячий одяг, який чудово зігріває малюка і надає затишку та комфорту в холодну погоду. Капітон пропускає повітря, що дозволяє шкірі дихати.

   

КАШЕМИР - легка вовняна, напіввовняна або бавовняна матово-блискуча тканина саржевого переплетення, зроблена з пуху гірської кози, вичесана або вищипана вручну. Вироби з кашеміру (їх також називають «пашміна») складаються з найтонших ниток, тому вони такі ніжні та приємні на дотик. Крім того, ця тканина дуже легка, але може довго зберігати тепло. Прати кашемір рекомендується лише вручну. Зазвичай кашемір виготовляється гладенькою вовняною пряжі. Використовується для пошиття жіночих і дитячих суконь та ін.   

КАШКОРСЕ— полотно з натуральної бавовни з ефектом «ластик 1×1, 2×1» — гладкофарбоване, набивне або з напиленням малюнка, КАШКОРСЕ - це трикотажне полотно, що має фактуру англійської гумки 2x2, 3x3. Застосовується виготовлення верхнього трикотажу. Тканина має високу розтяжність, що сприяє застосуванню в обтягуючих виробах, таких як дитячі джемпери, водолазки., дуже добре тримає форму. Так як це натуральний матеріал, він пропускає повітря та дозволяє шкірі дихати. Склад: 95% бавовна, 5% лайкра.

   

КОТТОН — полегшена набивна натуральна тканина сучасного оригінального дизайну та широкої гами кольорів. Завдяки високому вмісту натуральних волокон відрізняється підвищеною теплопровідністю та приємною прохолодою. Ця тканина використовується для пошиття літніх костюмів, сарафанів, суконь, блуз, топів, спідниць.

   

КУЛІРКА - це тонке, гладке трикотажне полотно з бавовни, на лицьовій стороні якого видно плоскі вертикальні «кіски», з виворітної - щільна «цегляна кладка». Кулірна гладь застосовується для пошиття білизни та літнього одягу. Кулірна гладь добре тягнеться в ширину і майже не тягнеться в довжину, майже не помається. Кулірна гладь вважається найтоншим трикотажним полотном з бавовни. Одяг з неї виходить дуже легкий і повітряний - саме те, чого так не вистачає малюку в літню спеку. Досить часто бавовну розбавляють лайкрою. За якістю такий варіант готового полотна анітрохи не поступається звичайному, зате значно збільшує його еластичність, що розширює межі використання матеріалу. Одяг з кулірки дозволяє повітрям циркулювати, що створює ефект кондиціонера та дозволяє шкірі малюка дихати. Матеріал практично не меніться, а це означає, що на одязі не виникнуть складки. Незважаючи на свою тонкість, він має достатню міцність, що дуже непогано для рухливих ігор дитини на свіжому повітрі.

   

МАХРА (плюш) – тканина, поверхня якої з одного боку покрита ворсом з петель ниток. Це дуже м'яка тканина, що легко вбирає вологу у великих кількостях. Махра-натуральний матеріал, з бавовни, він гіпоалергенний і повітропроникний. Використовується у виготовленні рушників, халатів та дитячого одягу. Щоб зберегти махрові вироби зі 100% бавовни м'якими та пухнастими, не можна прати махрову тканину (яка добре вбирає воду) у режимі економії води та на дуже великих обертах (макс. 800). Петлі можуть витягуватися внаслідок тертя з барабаном пральної машини. Цього можна уникнути, заповнюючи барабан не менше ніж на 2/3. Через тонку структуру і опуклі деталі (петель) махрові вироби не можна перетискати, вичавлювати і терти. Ніколи не стирайте махрові речі разом із речами, що містять кнопки або гачки. Вони можуть розірвати петлі махрової тканини. Для того, щоб махрові вироби зберегли свої основні якості, їх треба потримати в підсоленій воді і добре прополоскати. Сіль благотворно впливає на махрову тканину, допомагаючи їй розпушуватися та повернути свої первісні якості.

   

ПІКЕ - щільне бавовняне полотно, лицьова сторона якої має фактурний виробіток (соти). Виготовляється з бавовняних волокон комбінованим переплетенням. Піке випускається у двох видах: гладкофарбоване та з «начосом» на виворітному боці. Використовується для пошиття спортивного та дитячого одягу.

   

РИБАНА - еластичне бавовняне трикотажне полотно з виробленням у дрібну смужку. Рібан добре зберігає форму. Особливістю рибани є її еластичність, за рахунок вплетення у тканину гумової нитки, завдяки якій тканина чудово тримає задану форму. З рибани виходять чудова білизна, постільні комплекти, дитячий одяг та багато іншого. Колірна гама текстилю з рибани багата на яскраву палітру та цікаві барвисті рішення. Оздоблення з рибани на непримітній однотонній трикотажній поверхні надасть завершеності образу і підкреслить його індивідуальність. Рибана довговічна у використанні, вона не розтягується, практично не дає усадки, міцна. Вироби з рибани не вимагають спеціального догляду: не викручувати одяг після прання, краще легко віджати вручну або в пральній машині і не сушити на сонці.

   

САТИН - тканина сатинового переплетення ниток із бавовняного чи хімічного волокна. Має гладку, шовковисту лицьову поверхню, де переважають уткові нитки; випускається в основному гладкофарбованою, набивною та вибіленою. Застосовується для виготовлення суконь, чоловічих сорочок, як тканина підкладки і т.д. Виріб із сатину навіть після багатьох прань не потьмяніє і не втратить свого первісного вигляду.

   

СЕЛАНИК — щільне трикотажне полотно з натуральної бавовни, лицьова сторона якого — велика гумка, виворітна — з підчесом. Речі з селаника дуже м'які і приємні в дотику. Використовується для виготовлення такого дитячого одягу, як: дитячий комбінезон, повзунки, кофти, дитячі штани. М'які навпомацки, вироби із селаника комфортні у носінні та прості у догляді. Селанік – трикотажне полотно з бавовняних та синтетичних волокон. Селанік використовується для виготовлення спортивного одягу. Склад полотна – 100% бавовна, бавовна з поліестером, акрил.

   

СИТЕЦЬ - легка бавовняна тканина, що виготовляється способом полотняного переплетення. Широко використовується завдяки різноманітності візерунків та забарвлення, а також способів оздоблення. Ситець широко використовується для пошиття дитячих виробів, особливо грудничкової та ясельної груп. Так як це натуральний матеріал, він пропускає повітря та дозволяє шкірі дихати. Найпоширеніший вид ситцю – з набивним малюнком. Білоземельний ситець - малюнок набитий на білому тлі. Склад - 100% бавовна.

   

ТАФТА - блискуча, жорстка, з натурального або штучного шовку тканина, вона буває гладкофарбованою або картатою. Вироби з тафти, виробленої зі штучного шовку, гладять злегка вологими, з вивороту, негарячою праскою. Тафта - шовкова тканина, тому вироби з тафти не можна перекручувати під час прання та віджимання. Складки, які утворюються при неправильному віджиманні, залишаються і після прасування. Тому ці речі викладають для сушіння на чисту тканину, прикривають цією ж тканиною зверху і, притискаючи руками, видаляють зайву вологу.

   

ТРИКОТАЖ - (фр. tricotage) — текстильний матеріал або готовий виріб, структура якого представляє з'єднані між собою петлі, на відміну від тканини, яка утворена внаслідок взаємного переплетення двох систем ниток, розташованих за двома взаємно перпендикулярними напрямками. Для трикотажного полотна характерні розтяжність, еластичність і м'якість. Трикотажні вироби з бавовни, шерсті, хімічних волокон та їх сумішей слід прати у теплій воді до 40 градусів у мильному розчині, застосовуючи м'яко діючі засоби, спеціально призначені для прання трикотажу.

   

ФЛАНЕЛЬ - М'яка легка бавовняна або вовняна тканина з одно-або двостороннім начісом. Вона добре зберігає тепло, дуже м'яка на дотик, вона пропускає повітря і дозволяє шкірі дихати, завдяки чому широко використовується для пошиття дитячих виробів (пелюнок, одягу) та жіночого одягу (халатів, сорочок). Крім того, з неї шиють постільну білизну, яка чудово зігріває в холодну пору року. Бавовняна фланель, або зимова бавовна, використовується для пошиття теплої жіночої та дитячої сукні, халатів, білизни. Білоземель фланель - малюнок набитий на білому тлі.

   

ФЛІС - це об'ємна тепла синтетична "шерсть" з поліестеру, яка не вбирає вологу, але проводить її. Вироби з флісу дуже легкі, мають хороші дихаючі властивості, еластичні та міцні. Вони не вимагають спеціального догляду та швидко сохнуть. Завдяки великій кількості повітря, що міститься в так званих "повітряних камерах", фліс чудово тримає тепло. Його теплоізолюючі властивості зберігаються навіть у намоклому стані. Склад – поліестер. Головні переваги флісу – це мала вага, еластичність та м'якість. Тканини фліс добре зберігають тепло і мають унікальні властивості терморегуляції, що забезпечує комфортну вентиляцію при перегріві та виведення на поверхню виробу конденсату. Текстильне полотно характеризується високою міцністю. Фліс практично не вбирає вологу і дуже швидко висихає. Ще одна перевага тканини фліс - "неповторна" зносостійкість. У догляді матеріал невибагливий, він не сідає при пранні, не скочується, чудово тримає форму. Як і багато текстиль виробу з флісам можна прати в ручне або машинним пранням (режим «дбайливе прання») при температурі 40 С °. Фліс не слід гладити, сушити в пральній машині або на обігрівачі (наприклад, на батареї). Тканини фліс активно використовуються для пошиття спортивного, домашнього та дитячого одягу, одягу для туризму та активного відпочинку, для виготовлення домашнього текстилю (наприклад, пледів), оббивки предметів інтер'єру, м'яких меблів, іграшок, одягу для домашніх тварин, головних уборів та як утеплювача для курток та іншого верхнього одягу. Найчастіше кофта або куртка з тканини фліс служить середнім елементом «трьохшарового» одягу, що використовується шанувальниками екстремальних видів спорту (перший шар становить термобілизну, третій — куртка з мембранної тканини, що «дихає»).

   

ФУТЕР - це щільне трикотажне полотно з бавовни, у якого лицьовий бік гладкий, а виворітний - з м'яким теплим начісом. Цей матеріал стійкий до появи катишків та витягувань, довго служить і з часом не змінює форму. Не кожен вид тканини може похвалитися такими властивостями. Що може бути кращим і переконливішим доказом дбайливого ставлення до шкіри? Пелюшки, чепчики, повзунки, пінетки, кофточки та інший дитячий одяг з футера – потрібні речі для сучасних діток. Тепла кофточка із щільного футера не лише зігріє в холодну погоду, а й подарує приємні відчуття тілу дитини. Вся справа у внутрішньому шарі цієї тканини, який є чесаним ворсом. Це натуральний матеріал, тому футер здатний пропускати повітря, що має важливе значення для будь-якої шкіри. Якщо ви цінуєте зручність, практичність, затишок у прохолодну погоду та хочете, щоб річ прослужила якомога довше – вибирайте дитячий одяг із футера. Доставте своєму малюкові справжнє задоволення. Після прання дає усадку! рекомендується прати при температурі не більше 30 градусів.

   

ШИФОН - дуже тонкий, легкий шовк, гладкий або набивний. Шифон невагомий і прозорий, тому найчастіше з нього шиються святкові речі легкого повітряного силуету, зазвичай шифон використовували для блуз, шарфів, ошатних суконь.  Изделиям з шифону необхідний дбайливий догляд, так це досить тонка і ніжна тканина. Вироби із шифону можна прати при температурі 30 градусів вручну м'яким пральним порошком. Гладити злегка вологим при температурі 150 градусів, використовуючи положення терморегулятора на прасці - "шовк" з вивороту.

   

ШОВК - натуральний шовк завжди вважався одним із найблагородніших і найдорожчих матеріалів. Шовк має рідкісну та унікальну для натуральних тканин властивість – терморегуляцію. Він здатний підтримувати оптимальну температуру людського тіла, змінюючи свої властивості залежно від пори року та зовнішнього впливу погоди. Влітку він може забезпечити хорошу повітропроникність, а взимку зігріти. Крім того вже давно доведено, що шовкова постільна білизна має профілактичні властивості проти виникнення таких захворювань, як артрит, ревматизм, шкірні та серцево-судинні захворювання. Шовк дуже швидко випаровує вологу та сохне, але зберігає сліди плям на одязі, тому у поводженні з ним потрібно бути вкрай акуратним. Шовк вважається дуже легкою та повітряною тканиною, але насправді це залежить виключно від способу його виготовлення. Є кілька видів переплетення шовку, які роблять його легким або важким. Високоякісний шовк практично не меніться. При пранні будь-який шов сильно линяє, тому прати його треба тільки вручну при 30 градусах і з м'яким пральним порошком. Реч із шовку необхідно добре прополоскати спочатку у теплій, потім у холодній воді. В останню воду для полоскання можна додати трохи оцту, що освіжить фарби. Шовк не можна терти, вичавлювати, викручувати, також сушити в сушильному пристрої. Вологі вироби обережно загортають у тканину, злегка віджимають воду та вішають чи розкладають у горизонтальному положенні. Під час прасування потрібно вибрати відповідний режим на панелі праски. Пам'ятайте, що шовк не можна збризкувати водою, від цього на ньому можуть з'явитися розлучення.

   

ШЕРСТЬ - тканини, виготовлені з вовни, є основою для створення теплого зимового одягу. Шерсть чудово зберігає тепло і може надійно захистити від замерзання навіть за найнижчих температур. Одяг з вовни практично не меніться і навіть має властивість розгладжуватись, якщо, наприклад, вовняна річ довго провисіла у шафі на вішалці. Вовняні тканини можуть розтягуватися, особливо під впливом гарячої води. До переваг вовняних тканин можна віднести ще й те, що з неї швидко вивітрюються різноманітні запахи: сигаретний дим, піт і так далі. Прати вовняні речі рекомендується виключно вручну і зі спеціальними засобами. Температура води під час прання не повинна перевищувати 30 градусів. Після прання одяг із вовни не можна викручувати або сушити в сушарці. Просто розкладіть річ горизонтально на сушінні.

Зв'язатися з консультантом